Jak se zapojit

Chci kandidovat

Stránky www.chcikandidovat.cz jsme připravili pro všechny, kterým není lhostejné, co se děje v jejich okolí. Pro všechny, kteří by se rádi zapojili do dění ve své obci či městě. Stránky jsou zde jak pro zkušené komunální politiky, tak pro všechny, kteří budou potřebovat s tímto krokem pomoci. 

Pokud jste již rozhodnuti, že chcete u Vás v obci či městě stavět kandidátní listinu, či byste se rádi aktivně na její stavbě podíleli, je tu právě pro Vás připravena možnost tak učinit.

Postup

Pokud chcete kandidovat u sebe v obci, ať už se jen zapojit a pomoci, či sestavit kandidátní listinu a plně se zapojit do komunální politiky, nejprve přes tlačítko "chci kandidovat" najděte svou obec a vyplňte na sebe kontakty. Do několika dnů se Vám ozve tajemník příslušného kraje a domluví s Vámi další podrobnosti. Buď Vás odkáže na příslušnou odpovědnou osobu, která u Vás v obci kandidátní listinu sestavuje, nebo pověří sestavením kandidátní listiny přímo Vás. V tomto případě Vám zašle přihlašovací údaje do systému, kde budete moci vyplnit kompletní kandidátní listinu, budete mít přístup ke grafickým podkladům a budete moci využívat maximální podpory krajské i celostátní organizace STAN.

Po vyplnění všech údajů v aplikaci chci kandidovat Vám bude vygenerována kompletní kandidátní listina, která bude připravena k podpisu.

Zůstáváte nezávislým

Tím, že se na doméně www.chcikandidovat.cz registrujete, nevstupujete do žádné politické strany či hnutí. Chceme Vám pouze pomoci se složitým procesem, kterým musí každý zájemce o kandidaturu projít. Možnost vstoupit do našeho hnutí jako registrovaný příznivce je Vám samozřejmě otevřena, ovšem není nijak podmíněna. Stiskem odkazu PŘIDEJTE SE K NÁM, budete odkázáni na registrační formulář, po jehož vyplnění Vás bude, do několika málo dnů, kontaktovat tajemník příslušného kraje.

Registrovaný příznivec STAN

U Starostů máme dva typy členství – registrovaný příznivec a člen. Registrované příznivectví je forma, kterou zákon nijak neupravuje, ale vzhledem k našim stanovám je nutným předpokladem pro pozdější plnohodnotné členství. Více informací najdete zde.

Velkou výhodou je, že si příznivec ponechává svůj status „nezávislý“. Na kandidátní listině může mít stále uvedeno „bez politické příslušnosti“. Je ovšem zapojen do dění v hnutí, jsou mu poskytovány veškeré informace, může se aktivně podílet, je zván na akce. Může se kdykoli obrátit na svého tajemníka či jakéhokoli představitele hnutí, který bude připraven mu pomoci. Naše hnutí nedrží tvrdou stranickou strukturu, naši příznivci mají možnost se s problémem, prosbou či připomínkou kdykoli obrátit na kteréhokoli našeho zástupce v parlamentu, senátu, krajském či obecním zastupitelstvu.

Více informací včetně stažení registračního formuláře a kontakty na příslušné krajské výbory či tajemníky naleznete na našich stránkách www.starostove-nezavisli.cz.